Masaż kobiet w ciąży

Czy warto robić masaż w ciąży?

Kobieta ciężarna potrzebuje spokoju, relaksu oraz wielu chwil wytchnienia. Nie powinna się denerwować, powinna mieć wyregulowane ciśnienie, po prostu powinna tryskać zdrowiem. Tylko jak to osiągnąć? Bardzo dobrym rozwiązaniem na poprawę samopoczucia oraz zrelaksowanie całego ciała jest masaż. Trzeba bowiem wiedzieć, że masaż kobiet w ciąży nie jest szkodliwy, o ile nie ma  przeciwwskazań od lekarza ginekologa ani żadnych zdrowotnych zastrzeżeń co do przebiegu ciąży.

Dobrze wykonany, przez wyspecjalizowanego masażystę nie dość, że jest bezpieczny zarówno dla mamy, jak i dla dziecka, to jeszcze ma bardzo korzystny wpływ  na zdrowie, urodę i samopoczucie przyszłej mamy. Bo ciąża to naturalny czas dla kobiety, jednak nie wszystkie kobiety mogą korzystać z dobrodziejstw cudownego masażu. Unikać go powinny kobiety, których ciąża jest zagrożona, które na przykład plamią lub krwawią, mają cukrzycę ciążową, choroby sercowe, anemię. Profesjonalista zawsze poprosi kobietę o kartę przebiegu ciąży oraz o zgodę lekarza prowadzącego ciążę na wykonanie masażu.

Mówi się, że masaż kobiety w ciąży jest dobry na wszystko. Pozwala kobiecie się zrelaksować, odprężyć, uspokoić. Zdrowotnymi właściwościami jest zmniejszenie napięcia mięśni, czy też poprawa krążenia. Może przyczynić się także do zredukowania rozstępów. Kolejną korzyścią jest zniwelowanie tak często pojawiających się w ciąży bólów kręgosłupa oraz  problemu spuchniętych nóg. Relaks podczas masażu ma również zbawienny wpływ na psychikę kobiety, w której buzuje bardzo wiele skrajnych emocji.

Najczęściej stosowanym masażem w ciąży jest masaż klasyczny. Podczas masażu kobieta przyjmuje wygodną dla siebie pozycje. Partie ciała, które są masowane to twarz, plecy, ramiona, pośladki, ręce oraz nogi. Idealnym rozwiązaniem na poślizg będzie użycie olejków i kremów, które zapobiegają rozstępom i uelastyczniają ciało.

Oferuję profesjonalny masaż kobiet w ciąży w Słupsku i okolicach.